Notícies
Noticia

Definida l'estructura tècnica del futbol base

Data: 2015-09-09 09:48:00

Descripció:

La coordinació esportiva del futbol base de la UE Figueres ja té definida del tot l’estructura d’entrenadors, ajudants, preparadors de porters, preparadors físics, fisioterapeutes i col·laboradors per a la temporada 2015/16, tant pel que fa als equips de futbol-11 -dos juvenils, dos cadets i dos infantils- com també per als de futbol-7 -cinc alevins, quatre benjamins, quatre prebenjamins i 1 caganius. Els vint equips formatius del club ja han iniciat els trenaments a l’estadi de Vilatenim -els federats (del juvenil A al benjamí B) van fer-ho la setmana anterior, mentre que els inscrits a les lligues del Consell Esportiu de l’Alt Empordà (del benjamí C al Caganius), aquesta.

 

Estructura Futbol Base Temporada 15/16:


Juvenil A: Narcís Pelach (entrenador) i Ramon Masó i Javi Revert (ajudants).

Juvenil B: Toni Aguilera (entrenador) i Jaume Estévez (ajudant).

Cadet A: Marcel·lí Coto (entrenador) i Xavi Coto (ajudant).

Cadet B: Álvaro Fransoy (entrenador) i Fran Farrés (ajudant).

Infantil A: Jordi Palagós (entrenador) i Pedro del Campo (ajudant).

Infantil B: Eduard Cortés (entrenador) i David Torres (adjunt).

Aleví A: Adrià Ramos (entrenador) i Rubén Rodríguez (ajudant).

Aleví B: Ramon Baró (entrenador) i Óscar Martínez (ajudant).

Aleví C: Genís Ramírez (entrenador) i Francisco Sánchez (ajudant).

Aleví D: Juanma Bonillo (entrenador) i Rafa López (ajudant).

Aleví E: Eddy Hurtado (entrenador) i Eddy Alonso (ajudant).

Benjamí A: Xavi Brun (entrenador) i Eric Valero (ajudant).

Benjamí B: Óscar Martínez (entrenador) i Quim Satué (ajudant).

Benjamí C: Adrià Carreras (entrenador).

Benjamí D: Raúl Coloma (entrenador) i Aleix Fabregat (ajudant).

Prebenjamí 2008 Blau: Ivan Vargas (entrenador).

Prebenjamí 2008 Blanc: Javier Romero (entrenador).

Prebenjamí 2009 Blau: Àlex Rigall (entrenador).

Prebenjamí 2009 Blanc: Pol Granadero (entrenador).

Caganius: Adrià Ramos (entrenador).

Preparador físic: Aitor Yeto

Preparadors de porters: Jordi Barrot (UEF) i Pol Granadero (FEF)

Fisioterapeuta: Jordi Garcia

Scoutings: Felip Cortés (Futbol-11) i Joan Marín (Futbol-7)

Coordinadors: Damià Sagué (Futbol-11) i Rafa Bonillo (Futbol-7).

 

 

 

Aquesta notícia ha estat llegida 1086 vegades.