Notícies
Noticia

El cadet A treure bona nota al MIC

Data: 2012-04-09 13:13:00

Descripció:

 

Els equips cadet A, Infantil A i B i aleví A de la UE Figueres van tancar divendres 6 d'abril la seva participació a la nova edició de la Mediterranean International Cup 2012 (MIC), que es va disputar en diferents seus de la Costa Brava -un total de 21- fins diumenge dia 8. D'entre tots quatre, el cadet A, inclòs en el grup K de la categoria B (1996), va ser qui més lluny va arribar, gràcies al seu bon paper a la fase inicial, en què va derrotar el Kingston Júniors FC (0-2) i el CD Tortosa (0-2), mentre que va esgarrapar un empat contra el Rubin Kazan (1-1). Als vuitens de final, els figuerencs van sorprendre l'Athetic FC (2-1), però el Girona els va privar de seguir endavant al quadre. Menys inspirats van estar els dos infantils unionistes, que no van tenir gens de sort en les fases de grups i que van caure en la primera ronda de la de consolació. L'infantil A només va poder obtenir un triomf a la fase inicial, contra l'Irony Kyrat Ata (3-0), i en els setzens de final de la consolació la PB Anguera el va superar (3-5). El mateix camí va resseguir l'infantil B, que no va poder fer cap gol en cap dels quatre partits que va disputar -tres de la fase de grups i un dels setzens de consolació. Finalment, l'aleví A va arrodonir una fase de grups envejable, amb dues golejades, enfront de l'AEL Cyprus (1-9) i el FCB Escola Varsovia (9-0) -va cedir contra el Mollerussa (6-1). En l'encontre de vuitens de final de la fase de consolació, l'FPC Girona el va derrotar (2-1).

 

RESULTATS EQUIPS UE FIGUERES


CADET A

Fase de Grups

Kingston Júniors FC-UEF: 0-2 (dimecres 4 d'abril a les 18 h, a Llagostera)

UEF-FC Rubin Kazan: 1-1 (dijous 5 d'abril a les 11 h, a Vidreres)

CD Tortosa-UEF: 0-2 (dijous 5 d'abril a les 17 h, a Sils)

Fase Final (1/8)

Athletic FC-UEF: 1-2 (divendres 6 d'abril a les 10 h, a Cassà de la Selva)

UEF-FPC Girona: 0-1 (divendres 6 d'abril a les 12 h, a Cassà de la Selva)

 

INFANTIL A

Fase de Grups

Irony Kyrat Ata-UEF: 0-3 (dimecres 4 d'abril a les 18 h, a Begur)

UEF-CF Damm: 0-6 (dijous 5 d'abril a les 11 h, a Sant Antoni de Calonge)

EPS Espoo-UEF: 2-1 (dijous 5 d'abril a les 18 h, a Begur)

Fase de Consolació (1/16)

UEF-PB Anguera: 3-5 (divendres 6 d'abril, a les 13 h, a Palafrugell)

 

INFANTIL B

Fase de Grups

CD Campeones Lans-UEF: 3-0 (dimecres 4 d'abril a les 15 h, a Sant Antoni de Calonge)

UEF-Alianz Indios Yaguez: 0-1 (dijous 5 d'abril a les 10 h, a Santa Cristina d'Aro)

Terrassa-UEF: 3-0 (dijous 5 d'abril a les 17 h, a Begur)

Fase de Consolació (1/16)

Kitchee SC-UEF: 2-0 (divendres 6 d'abril, a les 10 h, a Sant Antoni de Calonge)

 

ALEVÍ A

Fase de Grups

AEL Cyprus-UEF: 1-9 (dimecres 4 d'abril a les 15 h, a Palamós)

UEF-FCB Escola Varsovia: 9-0 (dijous 5 d'abril a les 10 h, a Palamós)

CFJ Mollerussa-UEF: 6-1 (dijous 5 d'abril a les 15 h, a Palamós)

Fase de Consolació (1/8)

FPC Girona-UEF: 2-1 (divendres 6 d'abril a les 11 h, a Palamós)

 



 

Aquesta notícia ha estat llegida 1216 vegades.