Actualitat
Primer Equip
Álvaro Fernández (EC Granollers), la punta de llança
Álvaro Fernández (EC Granollers), la punta de llança
El malagueny, de 24 anys i que té àmplia experiència a 2a Divisió "B", va esclatar com a golejador el curs 14/15 amb 11 dianes amb la Pobla
Llegir +
Primer Equip
Marc Gelmà (Palamós CF) arriba a temps
Marc Gelmà (Palamós CF) arriba a temps
El migcampista maresmenc, de 22 anys i amb passat a la UE Llagostera i al Villarreal CF, va jugar 19 partits la campanya passada a 3a
Llegir +
Primer Equip
Pep Chavarria, de l'Empordà a la Garrotxa
Pep Chavarria, de l'Empordà a la Garrotxa
El jove defensa figuerenc tanca una etapa a la Unió, d'onze temporades, per incorporar-se a la UE Olot, de la 2a "B"
Llegir +
Primer Equip
El calendari d'amistosos, enllestit
El calendari d'amistosos, enllestit
El Figueres 2018/19 jugarà el primer amistós de pretemporada dissabte 21 de juliol a Palamós (20 h)
Llegir +
La Unió encomana els gols al veneçolà Sergio Álvarez (ASD Acireale) Llegir +
L'assemblea del comiat a José Antonio Revilla Llegir +
Dan Coll (AEC Manlleu), cinquè fitxatge Llegir +
 
El Marcador
Veure Crònica | Veure Golejadors
Sant Andreu, U.E. - Figueres, U.E.
3a Divisió Nacional Grup 5
Jornada 38
Diumenge 2018-05-13 12 h
Partits Propera Jornada
Juvenil B - Torneig Les Preses []
Divendres 15 de juny de 2018 , Mpal. de les Preses (20.45 h)
Cadet A - CE Flaçà [Amistós]
Diumenge 17 de juny de 2018 , Mpal. de Flaçà (12 h)
Aleví A - Torneig Les Preses []
Dissabte 16 de juny de 2018 , Mpal. de les Preses (9.25 h)
Aleví B - Torneig UE Quart []
Dissabte 16 de juny de 2018 , Mpal. de Quart (10 h)
Aleví C - Torneig CE Flaçà []
Dissabte 16 de juny de 2018 , Mpal. de Flaçà (9 h)
Aleví D - Torneig Badia de Roses []
Dissabte 16 de juny de 2018 , Vilatenim (9 h)
Últims Resultats Últims Resultats 3ª Divisió Grup V
Sant Andreu, U.E. 2 Primer Equip - 1 +
Vic Riuprimer Refo Futbol Club 4 Juvenil - A 4 +
Sant Andreu, U.E. 2 Juvenil - B 2 +
Vilassar Dalt, C.E. 2 Cadet - A 2 +
Sant Gregori, A.E. 1 Cadet - B 2 +
Blanes, C.D. 2 Infantil - A 1 +
Banyoles, C.E. 5 Infantil - B 0 +
Les Preses, C.F. 3 Aleví - A 5 +
Sils, C.F. 4 Aleví - B 3 +
L'Escala, F.C. suspes Aleví - C +
Pª Unionista Figueres 2 Aleví - D 3 +
UniÓ Girona A.c.E. 3 Benjamí - A 3 +
Escola Futbol Sant Feliu 0 Benjamí - B 14 +
Juncaria, C.E. 3 Infantil - C 3 +
Destacats
Destacats

Classificació 3a Divisió Grup 5
Equip P PJ
1 Espanyol, R.C.D. 90 38
2 Sant Andreu, U.E. 71 38
3 Hospitalet C.E. 71 38
4 Prat, A.E. 65 38
5 Terrassa, F.C. 64 38
6 Pobla Mafumet, C.F. 63 38
7 Asco C.F. 60 38
8 Europa, C.E. 58 38
9 Vilafranca, F.C. 54 38
10 Figueres, U.E. 53 38
11 Horta, U.AT. 50 38
12 Santboia, F.C. 47 38
13 Reus Deportiu, C.F. 47 38
14 Santfeliuenc, F.C. 46 38
15 Cerdanyola Del Valles Fc. 45 38
16 Castelldefels, U.E. 44 38
17 Granollers, E.C. 41 38
18 Palamós, C.F. 31 38
19 Gavà C.F. 21 38
20 Vilassar Mar, U.E. 18 38