Actualitat
El Club
Galder Oronoz treu el nas a la Premier amb el Sunderland
Galder Oronoz treu el nas a la Premier amb el Sunderland
El jugador de l'infantil A de la Unió va participar durant quatre dies en una estada a Anglaterra amb l'acadèmia del club anglès
Llegir +
Primer Equip
Un derbi majúscul amb un final tràgic (3-2)
Un derbi majúscul amb un final tràgic (3-2)
El Figueres neutralitza dues vegades els avantatges de l'Olot amb gols de Masó (11') i Moha (72') però regala el de la derrota final (89')
Llegir +
Primer Equip
El Ripoll CF, el destí definitiu de Pitu Labrador
El Ripoll CF, el destí definitiu de Pitu Labrador
El migcampista figuerenc es va desvincular la setmana passada de la Unió per incompatibilitat laboral amb els entrenaments del primer equip
Llegir +
Primer Equip
Fan les paus (0-0)
Fan les paus (0-0)
Figueres i Vilafranca no mouen el marcador en un duel prou equilibrat en què uns i altres es mostren poc precisos en atac
Llegir +
Dissabte, cita amb el futbol adaptat a Vilatenim! Llegir +
Escapçats a Peralada (4-0) Llegir +
La Unió tindrà una secció de futbol adaptat Llegir +
Enganxines
 
El Marcador
Veure Crònica | Veure Golejadors
Olot, U.E. - Figueres, U.E.
3a Divisió Nacional Grup 5
Jornada 6
Diumenge 2016-09-25 17 h
Partits Propera Jornada
Primer Equip - A - Manlleu, A.E.C.  P 
Diumenge 2016-10-01, Figueres (16:30h)
Juvenil - A - Europa, C.E.  P 
Dissabte 2016-09-30, Figueres (17:00h)
Juvenil B - FC Girona C [Amistós]
Diumenge 25 de setembre , Torres de Palau (13.30 h)
Cadet A - FC Girona B [Amistós]
Diumenge 25 de setembre , Vilatenim (13.30 h)
Cadet B - FE Palamós B [Amistós]
Dissabte 24 de setembre , Vilatenim (13.30 h)
Infantil A - FE Palamós A [Amistós]
Dissabte 24 de setembre , Annex Estadi Municipal Palamós (12.30 h)
Infantil B - CE Farners A [Amistós]
Dissabte 24 de setembre , Municipal Santa Coloma de Farners (11 h)
Aleví A - EF Bosc de Tosca A [Amistós]
Diumenge 25 de setembre , Vilatenim (9.45 h)
Aleví C - UE Quart B [Amistós]
Dissabte 24 de setembre , Vilatenim (9.45 h)
Aleví C - EF Sant Feliu [Amistós]
Dissabte 24 de setembre , Municipal de Vilartagues (10.30 h)
Aleví D - UE Quart C [Amistós]
Dissabte 24 de setembre , Vilatenim (11.05 h)
Aleví E - UE Monells A [Amistós]
Diumenge 25 de setembre , Vilatenim (11.05 h)
Benjamí A - EF Sant Feliu A [Amistós]
Dissabte 24 de setembre , Vilatenim (12.25 h)
Benjamí B - EF Bosc de Tosca [Amistós]
Diumenge 25 de setembre , Vilatenim (12.25 h)
Últims Resultats 3ª Divisió Grup V
Olot, U.E. 3 Primer Equip - A 2 +
Girona, F.C. 1 Juvenil - A 1 +

Destacats
Destacats
Classificació 3a Divisió Grup 5
Equip P PJ
1 Peralada, C.F. 18 6
2 Olot, U.E. 15 6
3 Vilafranca, F.C. 13 6
4 Terrassa, F.C. 11 6
5 Palamós, C.F. 11 6
6 La Jonquera, U.E. 10 6
7 Sant Andreu, U.E. 10 6
8 Montañesa, C.F. 8 6
9 Granollers, E.C. 8 6
10 Jupiter, C.E. 8 6
11 Asco C.F. 8 6
12 Santfeliuenc, F.C. 8 6
13 Cerdanyola Del Valles Fc. 7 6
14 Castelldefels, U.E. 5 6
15 Pobla Mafumet, C.F. 5 6
16 Figueres, U.E. 4 6
17 Europa, C.E. 3 6
18 Sabadell F.c., C.E. 3 6
19 Manlleu, A.E.C. 3 6
20 Vilassar Mar, U.E. 2 6

Meteoclimatic